Gizlilik Politilası

1. Genel


Bundan böyle “Radyo Alaturka” olarak, web sitesini ziyaret edenlerin gizliliğini korumayı ilke olarak benimsemiştir. Bu nedenle, işbu gizlilik beyanı (“Gizlilik Beyanı”), web sitemizi kullanırken kullanıcılara ilişkin ne tür bilgilerin Radyo Alaturka tarafından alındığını, bunların nasıl kullanıldığını ve korunduğunu açıklamaktadır. Ayrıca işbu Gizlilik Beyanı çerçevesinde bu bilgilerin doğruluğunun sizin tarafınızdan nasıl denetlenebileceği ve istediğinizde Radyo Alaturka´e başvurarak bu bilgilerin silinmesini nasıl sağlayabileceğiniz belirtilmektedir. Söz konusu bilgilerin, mevcut ve geçerli olan veri koruma düzenlemelerine uygun olarak işlenmesi ve kullanılması için gerekli olan her türlü işlem Radyo Alaturka tarafından yerine getirilecektir.


2. Kişisel bilgilerin toplanması, kullanımı ve işlenmesi


Belirli bir kişiye ait kullanılacak ve işlenecek bilgiler, yalnızca bu kişinin kendi istemiyle veri girmesi ya da bu hususta açıkça muvafakat vermesi halinde mümkündür. Veri girilmesi veya bu hususta açıkça muvafakat verilmesi, kişinin aşağıda belirtilen şartlar ile mutabık olduğunun göstergesidir.


Sitemizi ziyaret ettiğinizde, sistem yönetimi, istatistik ve “back up” uygulamalarının gerektirdiği bazı bilgiler sunucularımızda otomatik olarak depolanacaktır. Bu verilerin arasında Internet servis sağlayıcınızın ismi, bazı durumlarda IP adresiniz, web gezgini yazılımınızın versiyonu, erişim sağlanan bilgisayarın işletim sistemi, bize yönlendiren websitesi, sitemizdeyken ziyaret ettiğiniz diğer siteler ve sitemizi bulmak için kullandığınız arama sözcükleri bulunmaktadır. Duruma bağlı olarak bu tür veriler, site ziyaretçisi hakkında bazı sonuçlar çıkarılmasını sağlar. Ancak hiçbir kişisel bilgi bu çerçevede kullanılmayacaktır. Bu tür kişiye özel veriler sadece anonimleştirilerek kullanılabilir. Radyo Alaturka´in bu verileri dışarıdan bir hizmet sağlayıcısına yönlendirmesi durumunda, verilerin, veri güvenliğine ilişkin mevcut yasal düzenlemeler çerçevesinde aktarılması için gerekli teknik ve organizasyonel işlemler gerçekleştirilecektir.


Kendi isteğinizle kişisel bilgilerinizin verilmesi halinde, Radyo Alaturka, bu bilgileri yasada öngörülen veya ziyaretçinin muvafakat beyannamesinde belirtilen sınırlamalar dahilinde kullanacağını, işleme tabi tutulacağını veya aktarılacağını taahhüt eder. Söz konusu kişisel bilgilerinin üçüncü kişilere aktarımı, sadece adli ya da idari mercilerce öngörülmesi halinde söz konusu olacaktır.


İşbu Gizlilik Beyanı´na ilişkin olası değişiklikler bu sayfada yayımlanacaktır. Bu çerçevede, size ait hangi bilgilerin saklandığına ve bu bilgilerin nasıl kullanıldığına dair güncel olarak bilgi almanıza olanak sağlanacaktır.


3. Çocuklara ait, kişiye dair bilgiler


Radyo Alaturka web sitesinin yetişkinler tarafından kullanılması öngörülmüş olup, Radyo Alaturka web sitesi çoçuklara yönelik değildir. Radyo Alaturka l, 14 yaşından küçük çoçuklara ilişkin bilgilerle ilgilenmemektedir. Radyo Alaturka , söz konusu çoçuklara, herhangi bir kişiye ait bilgileri göndermemeleri konusunda sitede uygun bir yerde açık yönlendirmelerde bulunacaktır. Ebeveynlerin ya da yasal velinin, gözetimleri altındaki çocukların herhangi bir kişiye ilişkin bilgileri Radyo Alaturka´e ulaştırıldığına dair şüpheleri olması halinde, eğer söz konusu bilgilerin silinmesi isteniyorsa, aşağıdaki adresten (6. Maddeye bkz.) derhal bizle irtibata geçmelerini rica ederiz. Böyle bir durumda, söz konusu bilgiler hiç vakit kaybetmeden silinecektir.


4. Web İzleme


Bu web sitesi Google GTM teknolojisini kullanarak pazarlama ve optimizasyon amaçlı veri toplar ve saklar. Bu veriler anonimleştirilmiş kullanıcı profilleri oluşturmak için kullanılabilir. Çerezler ayarlanmış olabilir.
Kullanıcılarımız tarafından açık bir anlaşma olmaksızın Google GTM teknolojileri ile toplanan veriler kişisel bir ziyaretçinin kimliğini belirlemek için kullanılmaz ve anonym herhangi diğer kişisel bilgileri ile birleştirilmez.
Sunucumuzun gizlilik politikasında web izleme hakkında daha fazla bilgiye ulaşabilirainiz: Radyo Alaturka Gizlilik Politikası

5. Sosyal Medya Eklentilerinin KullanımıSosyal ağlar facebook.com ve Twitter eklentileri (“eklentiler”) web sayfalarımıza gömülebilir. İlgili servisler Facebook Inc. ve Twitter Inc. (“servis sağlayıcılar”) şirketleri tarafından sağlanır.
Facebook, Facebook Inc., 1601 S. California Ave, Palo Alto, CA 94304, ABD (“Facebook”) tarafından işletilmektedir. Facebook eklentileri ve görünümlerini gözden geçirmek için şu adresi ziyaret edebilirsiniz: https://developers.facebook.com/docs/plugins
Twitter, Twitter Inc., 1355 Market St, Suite 900, San Francisco, CA 94103, ABD tarafından işletilmektedir. Twitter butonları ve görünümlerini gözden geçirmek için şu adresi ziyaret edebilirsiniz: https://twitter.com/about/resources/buttons
Facebook ya da Twitter tarafından veri toplanması ve kullanımı hakkında daha ayrıntılı bilgilere ve bu şartlar altında gizliliğinizi korumak için faydalanabileceğiniz haklar ve olasılıklara servis sağlayıcının veri koruma/gizlilik tavsiyeleri altından ulaşabilirsiniz.
Veri koruma/Facebook tarafından yayınlanan gizlilik tavsiyesi: http://www.facebook.com/policy.php
Veri koruma/Twitter tarafından yayınlanan gizlilik tavsiyesi: https://twitter.com/privacy
Facebook ya da Twitter’ın, sitelerinde sahip olduğunuz kullanıcı hesabınızla web sitemize ziyaretinize ilişkin bağlantı kurmasını engellemek için, web sayfalarımıza erişmeden önce ilgili kullanıcı hesaplarında oturumunuzu kapatmanız gerekir.
Radyo Alaturka remarketing gereği Gtm in topladığı bilgiler dışında hiçbir kişisel bilgiyi barındırmaz. İsim, adres, telefon gibi 1. derece kişisel bilgilerinizin hiçbiri tarafımızca tutulmamaktadır.


ÜNVANI : ALATURKA RADYO TELEVİZYON YAYINCILIK HİZMETLERİ A.Ş

RADYO ALATURKA

Yayın Ortamı: Karasal -Bölgesel Ortam
Lisan Tipi: R2
Yayın Türü: Genel Yayın


Yazışma Adresi: Ayazağa mah.Azerbaycan cad.No 3K 8/38 Sarıyer-İSTANBUL
Telefon ve Faks: 0212 551 91 00 – 0553 333 91 00
İnternet Adresi: www.radyoalaturka.com.tr
E-posta: info@radyoalaturka.com.tr
KEP: alaturkaradyo@hs03.kep.tr


SORUMLU MÜDÜR

Adı- Soyadı: Yavuz Selim ÇÖREKCİ
İletişim Bilgileri: Ayazağa mah.Azerbaycan cad.No 3K 8/38 Sarıyer-İSTANBUL
Posta Adresi: Yazışma Adresi: Ayazağa mah.Azerbaycan cad.No 3K 8/38 Sarıyer-İSTANBUL
E-posta Adresi: info@radyoalaturka.com.tr


İZLEYİCİ TEMSİLCİSİ

Adı- Soyadı: Yavuz Selim ÇÖREKCİ
İletişim Bilgileri: Yazışma Adresi: Ayazağa mah.Azerbaycan cad.No 3K 8/38 Sarıyer-İSTANBUL
Posta Adresi: Yazışma Adresi: Ayazağa mah.Azerbaycan cad.No 3K 8/38 Sarıyer-İSTANBUL
E-posta Adresi: info@radyoalaturka.com.tr